HORN-105MM-BR
Product Code: HORN-105MM-BR
 (2 reviews)
More than 20 in stock
Add to basket to see shipping cost
Quantity
Description
A pair (2) of high quality brass aileron or flap horns with an M3 threaded shaft.
Distance from the threaded shoulder to the centre of the hole: 10.5 mm
Length of the threaded shaft: 7 mm
Hole size 1.6 mm.
Material: Brass
Brass M3 10.5 mm Horn (2) Specifications
Hole centre to thread 10.5 mm
Hole Size 1.6 mm
Thread Diameter M3
Thread Length 10.5 mm