HORN-58MM-BR
Product Code: HORN-58MM-BR
 (5 reviews)
More than 30 in stock
Add to basket to see shipping cost
Quantity
Description
A pair (2) of high quality brass control surface horns with an M3 threaded shaft.
Distance from the thread shoulder to the centre of the hole: 5.8 mm
Length of the threaded shaft: 15 mm - this can be shortened if required.
Product photo shows a shorter thread than the actual item.
Hole diameter: 1.1 mm.
Material: brass
Brass M3 5.8 mm Horn (2) Specifications
Hole centre to thread 5.8 mm
Hole Size 1.6 mm
Thread Diameter M3
Thread Length 15 mm
Material Brass
Reviews 5
 Review by:
Great Quality
Good quality product at a reasonable price. As always great service from Neil and his team.
 Review by:
Awesome Service
Brass M3 5.8mm Horns